Jeansy, jeansy… ale jakie wybrać?

jasne jeansy damskie

Niemal każda kobieta łapie się czasami na tym, że chociaż szafa jest pełna ubrań, to trudno zdecydować się jej na właściwe odzienie. Mnogość wyboru i możliwych kombinacji potrafi przytłoczyć. Zaczynają pojawiać się pytania — które jeansy najlepiej zgrają się z zamszową shopperką? Czy przecierane spodnie na pewno pasują do tej nowej ramoneski? Faktem jest, że jeansy występują w olbrzymiej liczbie wariantów, a projektanci i producenci wręcz zalewają rynek różnorodnymi ich odmianami. Z jednej strony — im więcej, tym lepiej, ale z drugiej — czy ilość ma dominować nad jakością? Najważniejsze, by umieć zachować równowagę.

Tyle tych jeansów!

jasne jeansy damskieWeźmy na przykład jasne jeansy damskie. Modne i stylowe, doskonałe w swojej prostocie. Czy nie warto połączyć ich z dodatkami o delikatnych akcentach, które samodzielnie nie rzucają się w oczy, ale razem tworzą oszałamiającą całość? W końcu minimalizm jest kierunkiem, zyskującym ostatnio na znaczeniu, a w dodatku zawsze sprawdza się w odpowiednio dobranej kompozycji. Jeśli mamy zgrabne nogi, doskonale przypasują nam jeansy rurki damskie, aczkolwiek tutaj możemy pozwolić sobie na nieco bardziej wyraziste dodatki. Pamiętajmy o tym, że niezależnie od wybranych spodni, należy tak dobierać do nich poszczególne elementy stroju tak, by cała kompozycja była estetyczna, a co za tym idzie — bardzo atrakcyjna.

Trochę szaleństwa?

katana jeansowa z ćwiekami Dobrze, ale co zrobić, jeśli chcemy przełamać harmonię jakimś śmiałym akcentem? Jakby na to nie spojrzeć, wprowadzenie czegoś świeżego oraz odrobinę zakręconego może być świetnym pomysłem. Wspomnieliśmy już spodnie damskie jeans rurki — one sprawdzą się najlepiej w minimalistycznych kompozycjach. Ciekawą alternatywą do nich mogą być jeansy z perełkami — trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie przesadzić z ilością tych drobnych ozdób na spodniach oraz ubiorze, gdyż może to źle wpłynąć na efekt końcowy. Kolejną ciekawą opcją są wzorzyste spodnie. Odpowiednie dopasowanie wzoru do konkretnej stylizacji może nie tylko dodać jej uroku, ale również przykuwać znacznie więcej spojrzeń. Dzięki właściwemu dobieraniu prążków czy groszków możemy podkreślić walory naszej sylwetki. Warto jednak unikać pstrokatych oraz bardzo kontrastujących ze sobą barw, gdyż mogą sprawić, że efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

Mimo iż jest tyle możliwych kombinacji, w jakich dobierać możemy do siebie poszczególne elementy garderoby, to jeśli postaramy się zachować dobry smak — nie pogubimy się w tym labiryncie oraz zawsze uda się nam zachować stylowy wygląd. Warto eksperymentować z dodatkami, ale jednocześnie pamiętać o umiarze, tak by efekt końcowy był zrównoważony i ciekawy.